Лични план стручног усавршавања | Форум

Рада Каранац сеп. 9 '12
Управо тако. Не можемо мењати Закон, Правилник...сада. Али , хајде да учинимо оно што искључиво зависи од нас и што једино ми сами можемо да урадимо, када је у питању или лични професионални развој или развој установе. Или нам је лакше да увек тражимо кривца и ништа не радимо?! Ја се слажем са Вама! Када би свако од нас направио један искорак и мало урадио, итекако би се видело на све стране.Сјајан ми је пример покојног премијера Ђинђиђа приликом посете једном руднику, па се жалили радници како ништа не ваља, и све остало, о он баци поглед на сат испред јаме који не ради и рече, парафразирам, зашто прво не кренемо од сата, хајте да навијемо сат, за то вам не требају никаква посебна средства. Када бисмо сви урадили оно што може, било би нам лакше и лепше.
Форумску поруку уредио је Рада Каранац сеп. 9 '12
Милош Јеремић сеп. 20 '12
ENIGMA PORTFOLIO I POKRETANJE POSTUPKA ZA STICANJE ZVANJA

Poštovane kolege,

kakva su vam iskustva sa izradom profesionalnog portfolija? Da li postoji neki propisani ili preporučeni izgled. Čini mi se da je vođenje portfolija propisano u Pravilniku veoma dobra ideja i postoje različiti načini da se realizuje, ali se pitam da li postoji neka preporuk.

Isto važi i za pokretanje postupka o napredovanju. Zanima me da li postoji preporučeni obrazac ili je  sve prepušteno našoj kreativnosti.

Hvala unapred!

Марина Панић сеп. 26 '12
Направила сам портфолио, као доказ о свом напредовању и раду због сакупљања документације за напредовање у звање педагошког саветника. Колико знам, секретар је послао Саветнику, у ШУ и званично: почело је... Доказе о неким активностима, сакупљала сам "партизански" илити "потпиши ти мени, брале потврду и заведи то у књиге", па сад имам гоомилу потврда, почев од Биоскопа до Библиотеке, а имам и фотографија и линкоа, колико хоћеш. Кад имате један (пре)активан фејсбук профил, у коме сте оно што заиста јесте, сетите се шта сте све радили, јер ја сам тамо повезана и са својим ђацима, па сам обележена и на њиховим фотограијама, и на местима које сам већ заборавила да сам одрадила. Свеједно, технологија је послужила, а имам и сву ту документацију и у електронском облику. Како ћу проћи, јавићу!
Милош Јеремић сеп. 27 '12
Marina, i ja se spremam da uradim to isto. Uostalom, zašto ne pokušati?
Весна Кржић сеп. 28 '12
Ми смо били у обавези да план стручног усавршавања урадимо и предамо до 10. септембра. Детаљно нам је објаснио педагог школе како се ради и припремио образац. Поздрав :)
Феноменална тема. Свака част! У вези са тиме, увек би требало раздвајати форму од садржине. Битно и једно и друго. Под садржином подразумевам да тај план неко мора да одобри, зар не?
Слазем се да је било доста компилација и тумачења портфолиа, издвојено је неколико кључних ставки које га чине...стручни сарадник је у сарадњи са правником извукао елементе и сачинио форму...тако да сам успешно :) одрадила тај део посла.
проблем се појавио код колега који не партиципирају у наставним и ваннаставним активностима ....рубрика реализоване активности и рубрика активности које планирамо реализовати....
Марина Панић окт. 4 '12
Ево неких новости из мог "процеса": Направила сам портфолио и неке његове делове, оне који се тичу формалног образовања, фотокопирала и уредно сложила. То је документација коју сами морате припремити, почев од самоевалуације нивоа компетенција које поседујем, не наводећи доказе за саме компетенције, и оне табеле која подразумева активности наставника за одређено звање, (табеле А, Б, В и Г) уз подношење доказа о тим активностима. Уз то сам приложила и радну биографију, доказе и потврде о дужини радног стажа, фотокопију индекса, као доказ о познавању страног језика на нивоу А2, мишљење Актива, Наставничког већа и Савета родитеља, фотокопију свих Уверења о акредитованим семинарима и сатима (не заборавите да 30 сати мора бити из приоритетних области прописаних Правилником (ИКТ је, на срећу, једна од њих)), и мислим да је то-то. Очекујем ускоро посету саветника (два пута по цео дан). Јавићу како сам ту прошла, мада, осим очекиване треме, поуздам се у свој рад.
Странице: « 1 2 3