Како постати просветни саветник - Школске управе

Информације о групи

Школске управе

Група намењена саветницима/ама из Школских управа и колегама/колегиницама из образовно-васпитних установа.
Занима ме на који начин се постаје просветни саветник
То питање регулише нови правилник. Од члана 30.

Ево Вам везе па ишчитајте.

http://obrazovnicentar.com/wp-content/uploads/2012/03/pravilnik_o_stalnom_stru_nom_usavr_avanju_i_sticanju_zvanja_nastavnika2.pdf

Правилник дефинише како се стичу звања (педагошки саветник, виши итд.) и које послове у школи може да обавља наставник са одређеним звањем.
Мене занима на који начин се постаје просветни саветник.
Рада Каранац јул 12 '12

Увек некако побркамо појмoве просветни саветник и педагошки саветник, као и њихово значење, јер нам је стари Правилник направио збрку. Просветни саветник је државни службеник Министарства просвете. За то место МПН расписује конкурс са одређеним критеријумима, па се конкурише. Све је дефинисано кровним Законом члановима 151 и 153. Оно што Вама може да буде интересанрно је спољни сарадник, чл. 153.

Форумску поруку уредио је Рада Каранац јул 12 '12
Радо, хвала, појаснили сте ми. Ал ја сам баш "упорна" и није ми интересантан спољни сарадник него баш оно што сам питала. Дакле, конкурс МП...
Рада Каранац јул 13 '12
Мислим да МПН неће расписивати конкурсе за прос.саветнике ко зна до када ил, да ли ће икада, јер нас је некако увек вишак (тако кажу!). Слободна радна места се не попуњавају. Последњи конкурс је био у пролеће расписан за ШУ Ваљево.

Аха. И ја мислим да неће. Наша ШУ има 4 саветника (плус начелник) на тридесетак школа. Од 8 до 8 да су у школама па не би стигли да нас обиђу, а имају и друге послове не само посете школама.
Рада Каранац јул 16 '12
ШУ Чачак има 2 просветна саветника на 56 школа, 4 Предшколске установе и 2 Дома ученика. Поред редовних посета, ту је од септембра и спољашње вредновање и пуно пропратног посла, али...
Морате бити члан групе да бисте писали поруку.