Актив наставника биологије - биологија и екологија

Информације о групи

Екологија и биологија

Група је направљена са циљем да се на једном месту размењују искуства у реализацији наставних садржаја биологије и екологије.
У Београду, нас неколико колега улаже велике напоре да на неки начин акредитује и омасови стручни актив наставника биологије у том граду. Један од разлога је и да се омогући колегама и тај део стручног усавршавања.

Питам се шта мислите о томе и ако сте из Београда, да ли бисте пружили подршку овим настојањима, а ако нисте, каква су ваша искуства о повезивању наставника на тај начин у вашем граду?

Колега,Дејане,причамо ми на ти тему врло често.Свима нама фале стручни семинари.Немамо ништа против оних који укључују већи број људи из свих области,а који нам се бар 2 пута годишње понуде у школи-па ко воли,нек изволи.Али,ја заиста не знам када је последњи пут неко од нас, биолога из Зајечара био на неком стручном семинару.Када сам почињала да радим, има томе мало више од 10 година,некако смо успевали да се организујемо на нивоу Борског и Зајечарског округа, доведемо предаваче у неку нашу школу,они, одрже дводневни семинар,ми задовољни, школе такође, јер, наравно,мање кошта него да смо отишли у Београд(пут,смештај...).У последње време ништа,као да су некако људи изгубили вољу да сарађују, да нешто науче...тешко иде, заиста.Појединац не може сам све,треба радити тимски,а мало нас је за тимски рад изгледа.

Да, очигледно су људи и главни покретач и главна сметња. Да ли сте покушали да организујете неке састанке/договоре/активности у оквиру Борског и Зајечарског округа, осим семинара?

Не,састанке нисмо покушали да организујемо.За сада се видимо само на такмичењима и неким завршним сусретима семинара, и бар колико толико разменимо нека искуства која имамо.Наравно,то није довољно.

Бојана Молнар сеп. 29 '12
Дејане, знам за ваше напоре да у Бгд омасовите актив. Ми у Зрењанину имамо приличан одзив на састанке актива. Већина наставника из града редовно долази, мало мање из околине - због превоза. Размена искуства на активу је драгоцена. Имали смо, додуше само један, семинар у организацији актива, а уз помоћ (финансијску) општине. Планирамо састанак за октобар. Волели би да успоставимо сарадњу са вама и да покушамо да подигнемо ниво и значај актива.
А записник са актива би било божанствено објавити на Био-блогу. :)
Морате бити члан групе да бисте писали поруку.