Експерименти у настави хемије - Корелација између хемије и биологије

Информације о групи

ХЕМИЈА

Група намењена наставницима хемије и остали наставници су добродошли.
Драге колеге,
Хемија није омиљен предмет међу ученицима,обично кажу да је не разумеју довољно или да није лака за учење.Када је час без експеримента кажу и да је досадно.Када изведемо неки експеримент или пустимо експеримент преко интернета деца су одушевљена и почињу другачије да гледају на хемију као науку.
Замолила бих наставнике да дају свој предлог како би час хемије био занимљивији.( линкови са занимљивим експериментима,квизови )   
Ево једног занимљивог експеримента који се може приказати на првом часу вежби у лабораторији или ако имате пројектор у учионици пустити преко интернета.
Експеримент -Слонова паста
За експеримент је потребно:хидроген са већим процентом од 12,детерџент,боја за колаче и калијум -јодид а ако немате калијум-јодид може и суви квасац.
Можда неко има и бољу идеју од ове
Форумску поруку уредио је Будимир Костић сеп. 30 '12
Тачно је да већина ученика не воли хемију, али је потребно учинити је занимљивијом, што више објашњавати на примерима из свакодневног живота и онда ће им бити лакше. Занимљиви експерименти се налазе на сајту www.shem-toddler.com. Прилажем квиз о угљоводоницима који су урадиле колеге из Гимназије "Свети Сава" у Београду. Ученицима је занимљив.
Форумску поруку уредио је Катарина Антић сеп. 30 '12
Прилози:
  Kviz-Ugljovodonici.ppt (4909Kb)
Код  мене у учионици нема интернет, а за пројектор тј. видео бим морам да станем у ред, па често не стигнем на њега ни једном месечно. А настава хемије се изводи у учионици а не у лабораторији. Слажем се са колегиницом да је хемија досадна клинцима кад морају да уче само оно што пише у књизи. Ја често њима дајем игрице као слагалица.На папирићима испишем различите јоне и они морају да склапају одређена једињења или испишем више сличних хемијских једначина на папиру па их исечем на више делова, и они морају да склопе одређену реакцију. Атоме и молекуле правимо од пластелина и чачкалица. 

Ево један квиз који сам пронашла на интернету Супстанца

Форумску поруку уредио је Драгана Бабовић нов. 13 '12
Морате бити члан групе да бисте писали поруку.