Одржавање рачунарске опреме - Информатика

Информације о групи

Информатика

Ово није група само за информатичаре.
Ово је група за све које ова тема интересује.
Добродошли!
Поштоване колеге и колегинице, интересује ме на који начин је код вас у школама регулисано одржавање рачунарске опреме? Да ли то раде наставници информатике или постоји "администратор система"? 
Не верујем да нека школа има администратора система посебно. То свугде раде професори који имају наставу у кабинетима. Треба да се то регулише и да се тим људима бар смањи норма, али се то прича година и ништа од тога. Можда може да се ангажује нека посебна фирма за то, али ако општинска управа хоће да плати.
И код нас у школи одржавање рачунарске мреже су радили наставници,али од када имамо  тим за информатизацију   тим пословима се  баве чланови тог тима и то се показало као добро решење.
Код нас као и у већини школа одржавање кабинета обавља наставник информатике тј ја. Међутим у последње време се кабинет све више користи и од стране других колега а кабинет је био опет на мени. Слажем се са Милијаном да би требали имати макар мању норму јер се огромно време потроши на тај посао а и уштеда је за школу. Рачунала сам једном приликом да сам у просеку 4 пута годишње реинсталирала по 15 рачунара у кабинету и да је цена реинсталације само 1000 динара (а знате колико је била и колико је сада), за 15 година је око милион динара. Ко још толико допринесе ?????
Не верујем да ће било када смањити норму због тога што одржавамо опрему. Вероватно сматрају да то тако треба или да ми то желимо. Уштеде такође нико не спомиње. Ваљда треба да будемо срећни што то радимо бесплатно или смо можда сами криви што нешто знамо.
Иван Савић окт. 1 '12
Тако је г.дин Мурке!
Ma, nemoj predmet da nam ukinu!!!!
Данијела, можете ли ми прецизније објаснити одакле вам тим за информатизацију?  Шта је то, колико чланова има, да ли су плаћени за тај посао, шта су им обавезе, да ли радите у основној школи или средњој итд. Ово питам, јер ми то немамо (а имамо пуно тимова у школи -чланови смо ми наставници), а то би свакој школи добро дошло.
Форумску поруку уредио је Слађана Ђорђевић нов. 4 '12
Морате бити члан групе да бисте писали поруку.