Сарадња Ученичких парламената | Форум

Бојана Молнар сеп. 29 '12
У ОШ "2. октобар" у Зрењанину водим, са колегиницом Александром Барачков, Ученички парламент. Желимо да позовемо наставнике који воде УП да ступе у контакт са нама. Идеја је да направимо састанак представника УП и наставника који га воде са жељом да разменимо искуства, идеје, упознамо се са активностима које се остварују у школама. Ако има заинтересованих наставника, оставите поруку да би смо ступили у контакт.
Кординатор сам Ученичког парламента у питању је средња школа у Београду....стојим Вам на располагању око недоумица, организације и оквирно програма рада који ми имамао и годишње реализујемо...Слободанка Еремија

Хвала колегинице што сте се јавили. Моја идеја је била да успоставимо сарадњу са неком основном школом и да омогућимо ученицима, члановима УП, размену искустава. Наравно, размена би важила и за наставнике који воде УП.

Међутим, после вашег јављања, пада ми свашта на памет :) Од тога да треба направити неко (виртуелно) место за састанке и сарадњу УП основних и средњих школа, па до тога да би било лепо када би постојали сусрети УП, на нивоу 2-3 ученика - представника, где би школе могле другима да прикажу шта раде, па би сви добили размену идеја.

место где се окупљају званичници тј.председништво Ученичких парламента, основних, средњих школа, јесте Канцеларија за младе која би требала да постоји у Оштини града Зрењанина...на тај начин се омогућује координација и сарадња ученичких парламената на том подручју...тако смо ми повезани, Београд има пуно Општина преко Канцеларија за младе и месечно се одвијају састанци и размена искуства у раду председници парл.присуствују и координатори по потреби...износе идеје,размењују искуства, реализоване идеје, сугестије, активо учешће у раду локалне самоуправе......као што сте рекли пуно тога се може урадити!
и наравно дискусије, округли столови одвијају се и у осталим школама....школе преузимају улогу домаћина

Да, знам, али се већина активности Канцеларије за младе односи на младе старије од основношколског узраста. Основци, с друге стране, углавном раде уз помоћ наставника - ту постоји разлика између УП основне и средњих школа. Управо зато и постоји потреба да организујемо неку врста састанка, размене искустава... УП основних школа.

једино да преузмете иницјативу Ви лично као школа..па у поход...списак основних школа, контактирати наставнике које воде Парламент, упознавање обилазак школа са председништом парлам.распитати се и у Општини ако желите простор како и у којој мери могу да вам изађу у сусрет или да барем једном у 3 месеца можете користити просторије Канцеларију за младе-јер имате циљ да оснажите и мотивишете рад Ученичких парламената основнох школа.
Имала сам искусто пре 4 г.ученици матуранти који су дошли на идеју да оформе удружење грађана.....а то је уједно и део прогр.грађ.васпитања 3.г. све смо сами одрадили и информисали се...преко законских регулатива..статута..правилника те регистрације у Управи прихода самостално, у то име добила сам место почастног члана  Управног одбора организације, од Општине потраживали простор, радили у просторијама Канцел.за младе, данас моји ученици млађе генер.укључују се у удружење и учествују у раду... старији који су поставили темеље, сада имају улогу сарадника и носиоца пријеката Канцеларије за младе при Општини... све смо пешке:) урадили.....али исплати се!