Кенгур или Мислиша? - Математичари

Информације о групи

Математичари

Математика у ОШ
Љиљана Рајчић сеп. 29 '12
Сваке нове школеске године, док се договарамо за план рада Стручног већа, колегинице и ја поставимо исто питање:
Хоћемо ли организовати такмичење "Кенгур без граница" (ДМС) или "Мислиша" (Архимедес)?
Подели те са нама ваша искуства и запажања о овим такмичењима па да нам одлука буде мало лакша!
Моје мишљење је да ове године пробамо са "Мислиша" мада ми  "Кенгур без граница" боље звучи за само представљање деци  и некако подсећа на игру а тако се најбоље учи али... Ево мојих аргумената :  сваке године ме највише нервирају ти негативни поени и то што деца плашећи се њих неке задатке и не одговоре, због тога дајем предност Мислиши јер нема негативних поена а ни бонус већ колико си урадио то је то. Предност је и што су задаци раздвојени по разредима јер дешавало се да у задацима за пети разред када је  "Кенгур без граница"  у питању буде и градива шестог јер  исти тест раде ученици петог и шестог разреда. Ја гласам за Мислишу, а наравно одлучиће већина :-)))
Сада радим као професор у средњој школи, некада сам радила у основној, и то сеоској основној. Са Кенгуром немам исуства, а деца воле Мислишу. 

Ове године имам у плану да Мислишу организујем у средњој школи. Обавестила сам ученике којима сам предавала у основној, а сада су код нас у средњој и рекли су да су заинтересовани. Чак су се обрадовали. Значи имају лепа искуства са Мислишом. Знају да припрема за Мислишу подразумева добро дружење и забавне задатке. Не траже се поступци, већ само крајња решења, признаје се сваки тачан одговор и нема кључа, који може да не да бодове . Иде се на масовност такмичења и промоцију математике. Препоручујем Мислишу.

Обавезно организујте. Поздрав!

Морате бити члан групе да бисте писали поруку.