Друга шанса за Тому | Форум

админ.
Славица Јурић март 27 '12

Да није Оље недељом у 21 не бих ни знала да је почела предизборна кампања. Тако сам  сазнала да је у овој изборној трци најнеквалификованији (мада је то питање става) политичар грађевинац завршио факултет, и то економију, специјално за ове потребе. Нисмо то сазнали од њега, скроман човек, него од других политичких супарника који тај најновији податак из Томине радне биографије помињу где год се за говорницом нађу. Као да их уопште не брину економски проблеми него само то шта ће тек сад Тома учинити кад је и факултет завршио.

И шта сад ако га је човек завршио? Лично мислим да би нам мало поштења од дна до врха знатно поправило економске прилике, а још један "стручњак" мање-више.

Да ли се тај податак о усавршавању грађевинца у годинама износи да би нам он био смешан или да не бисмо гласали за њега? Да бисмо га презирали? Лоша процена, кампнлије!

У мени је то изазвало само свеопште гађење на наше прилике: Каква је држава у којој се факултет завршава за 6 месеци до годину дана? Ко је акредитовао тај факултет?  Ко ће одговарати што се то десило ако се уопште десило? Уосаталом, ко ће одговарати и ако се није десило а прича се на сав глас?

А Тому маните. Човек је у годинама, унучићи и тако та пензионерска посла... па му економија дође као вез пензионеркама - НВО "Друга шанса".

Форумску поруку уредио је Славица Јурић март 27 '12
Анђелка Танчић март 27 '12
Сви ти "стручњаци" чим се удобно сместе у скупоцене фотеље прибаве десетину саветника-експерата, па им у том случају дипломе нису ни потребне - има ко да мисли за њих или уместо њих. Ионако се улога политичких лидера свела на пуко парадирање у најбољем издању иза којег стоји "експертски тим" шминкера и естетских хирурга. Више ме брине да ли ће се у некој скоријој будућности и медицина завршавати за годину дана!? По аналогији, ако политичари не сносе одговорност за читав народ, зашто би лекари били одговорни за појединачне случајеве?
Kada sam ja upisivala fakultet, moja mama mi je rekla "Nemoj samo da prođeš kroz fakultet, dozvoli i da fakultet prođe kroz tebe". U tom rasponu od šest meseci to sigurno nije bilo moguće, a i to se uvek vidi, ko je prošao kroz fakultet i ko je dozvolio da fakultet prođe kroz njega.
Doći će sve na svoje mesto, ja u to duboko verujem zato stalno ulažem u svoje i obrazovanje svoje dece!