Оснивачи | Форум

админ.
Славица Јурић март 29 '12

Оснивачима ове мреже просветних радника или професионалне заједнице на мрежи сматрају се полазници електронског курса "Комуникација и интеракција у савременој школи". Укључење у новоформирану мрежу је био њихов први обавезан задатак у оквиру курса. Осим укључења у мрежу, као се ствар не би свела на пуко учлањење, задатак им је био и да оформе групе по пословима које раде у образовању, што одговара концепцији мреже, да обогате ресурсима понуде које мрежа нуди; линковима, најавама догађаја, и да оживе мрежу кроз колање информација, размене искуства, дискусије на форуму.

Оснивачи, ово је прозивка, јавите се! Како се осећате као оснивачи, какву будућност предвиђате овој мрежи и какава ће ваша улога и одгворност бити после курса и лекције. 

Рецимо, да се осећам одговорно. И мислим о овој мрежи у смислу, колико ли се људи пријавило овде само због сати, а колико да нешто научи и примени неку новину у свом раду.

Убеђен сам да ова мрежа може да функционише и да прерасте у  велику мрежу просветних радника, која ће бити један од ослонаца у њиховом професионалном развоју.

Моја одговорност постоји и сада, а постојаће и после курса. Улога? То не зависи само од мене. Волео бих да знам шта се од мене очекује. Свакако ћу доприносити њеном даљем развоју.

Више се осећам учесником него оснивачем. Циљ ми је да нешто научим и потврдим себи да се добро у томе сналазим.
Будућност мреже не зависи само од нас. Лепо је замишљено али да ли и како ће се развијати зависи од више фактора.
Мислим да морамо стрпљиво сачекати извесно време па тада предвиђати. Научила сам да немам очекивања али сам оптимиста.
Након курса ћу и даље пратити шта се збива и трудити се да дам све од себе и допринесем њеном развоју.То је оно иза чега могу да стојим.
Надам се напретку.
Форумску поруку уредио је Драгана Ђокић апр. 2 '12

Можда ми се само чини, али мислим да још увек нема баш довољно поверења између чланова, да постоји опрезност, у начелу званичан однос и приступ. Многи се, као и ја, тек уходавају, уче и покушавају да се снађу у овом виртуелном простору, јер је све то новина (чим смо ми оснивачи, иако се ја лично тако не осећам), анализирају своје старе навике... Све је то за нас изазов који изискује време, прилагођавање, лојалност...  То не значи да сам скептична! Напротив, верујем да ће се временом изградити осећај сврхе постојања овог места, отвореност чланова, блискост у смислу размене искустава и нових идеја, узајамно поштовање, истицање талентованих људи… Више од свега, стварно умеће може донети баш највише искуство.

Форумску поруку уредио је Маријана Вељић апр. 3 '12
модератор
Као један од оснивача мреже осећам одговорност за будућност мреже.Волео бих да се прикључи што већи број колега и да свој допринос животу мреже.

Ја ћу се потрудити да будем што активнији у разним форумима,да успоставим размену информација и развијем сарадничке односе.

Kада смо основали мрежу осећала сам напетост јер нисам била сигурна шта очекујем.Обавезни задатак је већ завршен а ја сам се поново враћала и сад већ видим да је та идеја код мене заживела. Сматрам да ова мрежа у будућности може бити место где ћемо размењивати искуства и обавештавати се о нама битним догађајима. Након курса, верујем да ћу пратити активности на мрежи, ако ме нешто заинтересује и укључити. Одговорност је на свима, да једни друге мотивишемо, сарађујемо, а време ће показати колико смо на то заиста спремни. 
Једино што знам да ћемо ићи напред. Самим тим што смо овде, доказујемо да нам је стало да наша просвета иде напред :)
Као што смо некада куповали кљиге и часописе, сада је прављење "збирке линкова и сарадника" отпирилке то. Ова ми се мрежа чини као добра ставр за комуникацију. Штавише, можда би наш  http://forum.e-pismen.rs/ имао веће шансе на успех да смо пројекат конципирали око ове платформе! У сваком случају настојаћу да пројекат е-писмен што више повежем са овим.
Sa mojim javljanjem mogu da potvrdim rasprostranjenost mreže na našim terenima, da i male seoske škole u planinskim predeelima su povezane sa centrima i aktivno prate sve aktivnosti.Mislim da budućnost mreže ima dobru perspektivu.
Рад на оваквој мрежи је, пре свега, ЗАХТЕВАН. Стереотипно, а погрешно схватање да је рад онлајн "жива згода", чини се да је највећа препрека да овакве мреже одрживо наставе са радом. Једноставно, одакле црпсти мотивацију? Ко то цени? Ко то награђује?

И, увек и изнова враћамо се на почетак,а  то је креирање културне политике која ће бити стимулативна за овакве иницијативе. Да поменем своју велику, највећу професорку пок. Радмилу Стојановић која је у оно послератно време говорила о системском начину размишљања и промишљања стварности. Ех, да је таквих више!

Сајт Просвета.рс је једна лепа идеја која је заживела и опстаје и поред слабо стимулисаних просветних радника. Ако се ми не организујемо и олакшамо себи живот људи из ЗУОВ-а, министарства просвете исл. сигурно неће. Пожељно је поставити и своје припреме, јер ретко који наставник предаје 2-3 предмета, тако да имамо увид урад осталих колега. Идеја са корисним линковима је веома применљива. Ја конкретно размењујем информације са колегама из Панчева, Новог Сада, Ниша и Словеније и веома су спремни на сарадњу.