Статус библиотеке и библиотекара у школи - Школски библиотекари

Информације о групи

Школски библиотекари

Група је оформљена за школске библиотекаре, расправу о статусу библиотеке и библиотекара, размену искуства и информација, заједничко планирање пројеката и слично.
админ.
Славица Јурић март 31 '12
Какав је ваш статус у школи? Какав ваше библиотеке? Јесте ли задовољни њиме? Шта бисте мењали и како утичете на то да се ствари промене ако је у вашој моћи?
О статусу школских библиотекара бисмо сви могли написати томове књига. Једно је за све заједничко: незавидан положај, доста непризнатог посла, много ниподаштавања, а с друге стране је наш велики труд и љубав која никада не јењава(Код професора у настави је обрнут процес!), без материјалне и остале подршке. Помињала сам већ Министарство просвете. За све што сам урадила у послу 90% је лична моја заслуга, мој труд, мој новац ако не нађем донатора. Посао који обављам и задовољство ученика,(ретких) професора, осталих корисника чине ме задовољном и испуњеном. ПРОМЕНЕ ИДУ ОД ВРХА, А НЕ ИЗ БАЗЕ-обрнуто је комунистичка заблуда. Појединац не може да носи терет институције. Он треба да се труди да што боље уради оно што је озакоњено, да буде ентузијаста, да уради и више него што се тражи. Али, ...то мора бити оцењено, НАГРАЂЕНО, И МОРАЛНО И МАТЕРИЈАЛНО. НЕ МОЖЕ ПОЈЕДИНАЦ САМ СЕБЕ ДА ХВАЛИ, НАГРАЂУЈЕ!!! Само су се бивши лупали у прса и ко је био безобразнији, тај је био веома успешан. Електронску опрему сам за свој програм добила од донатора 2006. године, а Министарство је само компјутер обећало 1997. године. Данас је 2012., а од њихове помоћи ни трага!
Биљана Лукић апр. 6 '12
Трудим се да својим залагањем стално подсећам колеге о значају и могућностима рада у библиотеци. Доста утицаја има што су сви упознати са тим да не желим да мењам радно место и тиме не угрожавам никога. Помало сам и досадна што стално промовишем активности деце и запослених који користе расположиве ресуре, али то чиним појединачно или преко огласне табле, а планирам да почнем са детаљнијим извештајима на званичним седницама већа. Поражавајуће је што се у већини школа Моравичког округа библиотеке користе за допуну радног времена колега који ни стручно ни по својим интересовањима нису адекватно решење. Ова појава  би требало да се сузбије. Доста је младих којима је то пролазна станица до разреда, боље рећи мала врата за улазак у наставу тако да стална промена кадра не иде у прилог рада не само библиотеке већ и целе школе.
Морате бити члан групе да бисте писали поруку.