Филм - уметност

Информације о групи

Уметности

Група није намењена само уметницима већ свима који у уметности уживају, а верујем да сте то сви ви! 

Без обзира у којој конкретној уметности проналазите себе: ДОБРОДОШЛИ!

админ.

Сећате ли се златног времена када се филм, уметнички, проучавао и у основној школи. Данас тога више нема, а изгледа да је на то утицала и сразмера уметничког и комерцијалног филма, а посвуда се прича о медијској писмености. Уместо да уводимо, ми избацујемо садржаје који могу допринети медијској писмености. Не бих да пуштам филм, али ми се чето чини да то није случајно и да је неком стало да намерно будемо медијске играчке, а да програмо који о медијској писменсоти постоје више затупљују, него што медијски описмењују.

За љубитеље филма, оне који филм воле више од нивоа обавештености и медијске писменсоти, дакле као уметбост, ево једне лепе вести. Недавно је покренут сјајан часопси о социологији филма под називом Филмови који нас гледају. Топло га препоручујем свим филмољупцима.

Форумску поруку уредио је Славица Јурић апр. 3 '12
Ања Срећковић сеп. 30 '12
Хвала Славице, филм је протеран из школе, неоправдано. Наставници као да су заборавили колико је филмска уметност важна за развој сваког човека/детета. Мени је филм помогао да разумем визуелну уметности много више него часови ликовног и да се развијам у једном потпуно новом медију. Омогућили су ми да и књижевност више волим и боље тумачим. Хвала Орсону Велсу, Андреју Тарковском, Акиро Куросави, Бергману, Пекинпоу, Хјустону, Кјубрику, Годару, Форману... што су постојали, постоје, стварали, а ми уз њих стасавали. Хвала мојим родитељима што ми нису бранили да гледам њихове филмове, иако сада постоје препоруке за недоличне и непримерене филмове, за млађе од 12. година. Живела слобода! :)
Морате бити члан групе да бисте писали поруку.