Идеје и услови | Форум

Идеја имам много, али интернета - немам. Нити било чега осим табле и креде. А свесна сам да без интернета наставе у ово доба нема. Притом мислим да имам и знања које би користило мојим ђацима у даљем раду. Али - џаба... Додуше, дозвољено ми је да маштам и да се припремам за неко ново време :) Срећом, много је ђака који имају услове код куће па функционишемо без већих проблема. Похвалила бих се овом приликом ученицима петог разреда (и њиховим родитељима) јер увиђају моју добру вољу. Поставља се питање времена које одвајам за све те активности, наравно, код куће. Можда ми није тешко јер не морам то да радим :) :) :) Шалу на страну, у обавези смо (професионалној и моралној) да држимо корак с временом, бар по мом мишљењу. Питам се шта ће бити када нас присиле да седимо у школи по цели дан (како бисмо и ми имали пуно радно време, према писанију у медијима ових дана), а услова - нема.
Марина Панић апр. 5 '12
Имам интернет од понедељка! И некакву канту од компјутера, али и нови пројектор који компензује све! Радујем се као мало дете!

Марина Панић авг. 29 '12
А онда школска електрична мрежа није издржала. Сад само желим - струју.
Остало имам!
Марина Панић сеп. 26 '12
Да ли је неко користио Гугл-хром алате за електронску учионицу? Каква су искуства?

Ја  користим у мом дигиталном кабинету, одлично функционишу. Можда имате стару верзију, треба је надоградити.

Ја имам проблем у дигиталној учионици са коришћењем програма EvisionExpress, ученици не могу да користе на свим радним местима у исто време овај програм. Каква су ваша искуства?

Изгледа да баш имам среће што бар 50% радим у једној заиста добро опремљеној школи.Свака учионица има пројектор и интернет.Довољно је да код куће припремим презентацију, убацим неке адекватне линкове који нас одведу где треба и употпуним целу причу.Деца одушевљена, нарочито кад им је неки процес који изучавамо у биологији,попут репликације или оплођења представљен цртаним филмовима.Уживамо заједно.Е, а она друга школа, у којој сам других 50% нема такве услове, па се некако мучимо, узимамо преносиви пројектор,лаптоп...наравно, то не могу стално, није само мени потребан. И тако мало овако-мало онако.

Лидија Митић сеп. 29 '12
Интернет? Шта то беше? У школи у којој радим постоји интернет веза али још није стигла до кабинета енглеског језика. А и не би нам била од користи јер имамо само монитор и тастатуру!!!!! Остало је волшебно нестало. Међутим, радујем се што ћу ускоро писати другачије јер се планира, унапред се захваљујем, да наш кабинет буде опремљен новим рачунаром и видео бимом, надам се и интернет конекцијом. Мислим да ће нам ово олакшати рад и учинити га забавнијим и интересантнијим ученицима. Заиста,  за учење енглеског су осмишљене разне активности, од игрица за учење до он лајн тестова, снимљени многобројни кратки филмови и скечеви и свашта нешто; само укуцаш реч и изађе на хиљаде линкова. Додуше, интернет нуди и неке садржаје који се могу и преузети и приказати, ако смо те среће да ''гостујемо'' у библиотеци где их можемо и приказати и искористити.
Може много да користи у настави. Када је ученицима доступан интернет на часу  све може бити много интересантније и лакше за усвајање нових знања .

Анка Рашић окт. 2 '12
Прошле године сам радила са ученицом ометеном у развоју, похађала је шести разред. Имала сам интернет, обрађивала сам песму Мике Антића. Волела је да слуша рецитовања песме са Јутјуба. Коментарисала је "Ружан је али лепо рецитује". Кући је тражила да слуша Мирослава Илића, заборавила је да погледа у свеску. Њена мама је пронашла, девојчица је била задовољна.