Дигитални час | Форум

админ.
Славица Јурић апр. 12 '12

Изашао је списак награђених на другом по реду конкурсу Дигитални час 2012, које расписује Дигитална агенда.

Свима који су на списку и на овој мрежи, као и онима који још на њој нису, честитам у име администратора и модератора мреже.

Форумску поруку уредио је Славица Јурић јун 16 '13
Јелена Иванић апр. 12 '12
Пошто сам једна од тих захваљујем на честиткама.
админ.
Погледала сам летимично резултате Дигитални час 2013. и највише ме је обрадовало што постоји образложење бар за специјалне награде. И уз  остале постоји број бодова па је каква-таква повратна информација учесницима и награђенима.
Тако је Министарство које није наше, тј. просвете и нема директне везе са образовањем показало шта би требало да раде сви који расписују конкурсе такмичарског или не карактера, не само за наставнике, него и да ученике васпитавају тако што ће дати повратне информације о њиховом раду. У времену у којем се од свих нас очекују вештине вредновања и самовредновања, а не само безпоштедна трка за наградама и папирима, ово може да биде и лекција и пример вредновања.
Да је ова држава легална, сваки би члан комисија за преглед радова, морао бити у обавези, поготово кад му се то и плаћа да напише свој извештај о вредновању рада о унапред задатим критеријумима. Све остало је неодговорно, непрофесионално и јако сумњиво.
Креативна школа има шта да научи од Дигиталног часа.