Филмови у настави грађанског васпитања - Грађанско васпитање

Информације о групи

Грађанско васпитање

Размена искустава из наставе,употреба наставних средстава,сарадња Ученичких парламената школа
модератор
Размена искустава и идеја о употреби филмова у настави грађанског васпитања.Употреба филма у настави грађанског васпитања
Форумску поруку уредио је Миодраг Јокић мај 17 '12
Након три циклуса програма ангажованог документарног филма у настави грађанског васпитања у средњим школама, у току школске 2011/2012 године Слободна зона је "премијерно приказана" и у основним школама. Селектори (међу којима су били и ученици основних школа) изабрали су 23 филма, који су намењени ученицима основних школа. Више од 600 наставника прошло је обуку за коришћење филмова у настави грађанског васпитања. Наставници су током обуке добили приручник са радионицама, корисним материјалима и диск са филмовима. Више о овој теми прочитајте на сајту  http://www.freezonebelgrade.org/sz_junior/
Ксенија Суђић сеп. 29 '12
Добила сам филмове Слободне зоне и заиста сам одушевљена. Поред филмова, добила сам и методички материјал.Ђацима су часови грађанског васпитања много занимљивији, а и мени. веома ми се олакшао посао. Волела бих када би било још таквих садржаја.
Слажем се са Вама. Реакције ученика на филмове су одличне. Надам се да ће, након првог диска, бити и припремљен други диск са филмовима за основце. Приручник са сценаријима часова је одличан и олакшава рад наставника.
Морате бити члан групе да бисте писали поруку.